Pokaż wiadomości - adminNS
Forum Miłośników Staroci - Giełda Staroci Antyków

* Wyszukiwarka


* Kalendarz wydarzeń

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.
miejsce na reklamę
$_SERVER['SEO_REQUEST_URI'])); echo $seopilot->build_links(); ?>

Najlepsze

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - adminNS

Strony: 1 ... 5 6 [7]
91
Renowacja - meble, antyki, monety, inne / Suszenie monet
« dnia: Marzec 02, 2015, 19:27:43  »
  Po wyczyszczeniu monetę należy dokładnie wypłukać i starannie wysuszyć.Najlepszym sposobem suszenia monet jest zawinięcie jej w miękką ściereczkę (najlepiej taką do czyszczenia okularów, lub ręczniki papierowe takie kuchenne) i delikatne dociskanie do monety - dzięki temu woda wsiąknie w ściereczkę lub ręcznik. Ważne jest aby nie pocierać monety o ściereczkę bo można ją porysować. Nie zalecam również pozostawienia mokrych monet do wyschnięcia samym sobie, moneta po takim wyschnięciu będzie najprawdopodobniej posiadać plamki (woda kranowa nigdy nie jest czysta, chyba że do płukania użyjemy wody destylowanej)-do kupienia w aptece. Monety można również wysuszyć zbierając delikatnie wodę bawełnianymi patyczkami do czyszczenia uszu.


Poradnik za zgodą pana Bartosz Błądek z katalogmonet.pl

92
Renowacja - meble, antyki, monety, inne / Czyszczenie monet
« dnia: Marzec 02, 2015, 19:18:42  »
  Czyszczenie monet jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Zalecane jest aby w ogóle nie czyścić monet. Lepiej być posiadaczem monety brudnej, ale nie uszkodzonej. Każdy pośrednik w handlu numizmatami może opowiedzieć wiele historii o tym, jak poprzedni właściciele doprowadzili do trwałego zniszczenia monet podczas ich czyszczenia. Jeśli naprawdę trzeba usunąć brud lub tłuszcz z numizmatów, należy poćwiczyć najpierw na monetach nie przedstawiających większej wartości. Jeśli chodzi o patynę to patyna według większości numizmatyków nie powinna być czyszczona chyba, że strasznie szpeci monetę. Eksperymenty z czyszczeniem, lakierowaniem, podgrzewaniem itp. operacji są bardzo niebezpieczne dla monet i są zalecane tylko w przypadku monet o niewielkiej wartości dla celów edukacyjnych. Jeśli masz monetę o znacznej wartości  to zalecam nie czyścić jej wcale lub oddać to w ręce specjalisty.

Większość zanieczyszczeń z monet można z łatwością usunąć wodą z dodatkiem jakiegoś detergentu np. mydła najlepiej dla dzieci - jest najdelikatniejsze. Przestrzegam przed czyszczeniem monet za pomocą sztucznych szczotek i szczoteczek (a co najgorsze przestrzegam przed szczoteczką do zębów). Sztuczna szczotka z pewnością porysuje monetę. Jeśli chcesz wyczyścić mocno zabrudzoną monetę za pomocą szczotki użyj szczotki z włókna naturalnego lub specjalnej szczotki do czyszczenia sreber i monet. Jeśli udało ci się znaleźć monetę w ziemi lub gdzieś na zapomnianym strychu a moneta jest bardzo zabrudzona najlepiej nie czyść jej sam ale poszukaj eksperta - być może moneta okaże się drogocenna i możesz sam ją łatwo uszkodzić. Należy również pamiętać o tym, żeby nie skrobać zanieczyszczeń za pomocą ostrych narzędzi. Chciałbym przestrzec również przed czyszczeniem współczesnych monet bitych lustrzanym stemplem - zazwyczaj wszelkie próby wyczyszczenia kończą się zniszczeniem monety (mój znajomy miał odcisk palca na lustrzanej monecie, którego za wszelką cenę chciał się pozbyć i nawet my się to udało - za pomocą jak twierdził "miękkiej" ściereczki, tarł ją niemiłosiernie. Niestety moneta straciła dość sporo na wartości bo posiada masę małych ale widocznych gołym okiem mikro rysek.

Poradnik za zgodą pana Bartosz Błądek z katalogmonet.pl

93
Regulamin forum / Regulamin forum
« dnia: Marzec 02, 2015, 16:32:35  »
REGULAMIN FORUM

Podstawowe pojęcia

Administrator - osoba zarządzająca Forum
Moderator - osoba zajmująca się moderowaniem dyskusji, opieką nad wypełnianiem regulaminu oraz jego wykonywaniem
Użytkownik - osoba korzystająca z Forum
Post - jednorazowa wypowiedź użytkownika w formie tekstowej, która może zostać wzbogacona o środki multimedialne
Konto - narzędzie umożliwiające Użytkownikowi korzystanie z Forum
Prywatna wiadomość - moduł umożliwiające kontakt pomiędzy Użytkownikami za pomocą Forum


1. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników.

2. Nie używaj wulgaryzmów.

3. Staraj się formułować myśli zwięźle i przejrzyście oraz unikaj błędów ortograficznych. Używaj skrótów i alternatywnych form słów tylko wtedy, gdy są pospolite.

4. Zanim założysz nowy temat, samodzielnie przejrzyj forum w poszukiwaniu odpowiedzi - jest bardzo możliwe, że Twoje pytanie było już wcześniej poruszane. Zwróć szczególną uwagę na przyklejone tematy, skorzystaj również z wyszukiwarki

5. Forum to nie śmietnik - jeśli Twoja wiadomość niczego nowego nie wniesie do dyskusji i piszesz jedynie np. "No właśnie!", "Zgadzam się z powyższym", nie zamieszczaj jej. Uzasadnij swoje zdanie.

6. Nie zadawaj kilku pytań o różnej problematyce w tym samym wątku!

7. Pisz na temat danego forum, unikaj WIELKICH LITER w tytułach i treści, nadaj Twojej wypowiedzi adekwatny tytuł, cytuj z umiarem.

8. Forum nie jest miejscem na reklamę innych serwisów, chyba że dopuszcza to opis danego działu. Wszelkie treści o charakterze spamu są zabronione i będą natychmiast usuwane. NIE WKLEJAMY LINKÓW!

9. Wklejenie tekstu nie Twojego autorstwa spoza forum (cytowanie) może nastąpić wyłącznie z podaniem autora, wyłącznie za jego zgodą oraz bez ingerencji w treść.

10. Moderatorzy forum mają prawo do korekty, zmian lub usunięcia z forum dowolnej wiadomości bez podania uzasadnienia.

11. Użytkownicy forum, którzy w procesie rejestracji podali nieprawdziwe dane, bądź dane te są nieaktualne (np. nieaktywny adres e-mail) oraz użytkownicy nie posiadający na koncie żadnej wiadomości, mogą zostać zablokowani lub usunięci z forum bez ostrzeżenia.

12. Administracja forum NaszeStarocie.pl nie ma obowiązku kasowania wiadomości opublikowanych na forum, nawet jeżeli ich autor wyrazi takie życzenie. Dotyczy również samego konta.

13. Każdy zarejestrowany użytkownik wyraża zgodę na okresowe otrzymywanie pod podanym adresem e-mail poczty elektronicznej.

14. Wiadomości traktujące o sprawach nie dotyczących ogółu należy kierować przez PW.

15. Przypadki łamania prawa będą zgłaszane właściwym służbom. Użytkownicy ponoszący odpowiedzialność będą łącznie z ich wiadomościami usuwani z forum.

16. Wszelkie działanie na niekorzyść strony NaszeStarocie.pl jest surowo zabronione. Każde działanie tego typu wiąże się ze stałą blokadą użytkownika oraz jego IP.

17. Zauważ również, że to oprogramowanie umieszcza w przeglądarce cookie, plik tekstowy zawierający różne informacje (takie jak Twoja nazwa użytkownika i hasło). Cookie jest używane TYLKO do utrzymania użytkownika zalogowanego/wylogowanego. Oprogramowanie nie zbiera ani nie wysyła żadnych innych informacji do twojego komputera.

W przypadkach, których niniejszy regulamin nie wymienia, obowiązuje zasada zdrowego rozsądku.

Forum działa zgodnie z wymogami Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Dostęp do danych osobistych ma jedynie administrator forum, która nie odstępuje tych informacji podmiotom trzecim. Wszyscy użytkownicy mają dostęp do swoich danych – mogą je weryfikować, modyfikować i usuwać.

94
Pocztówki, zdjęcia / Pocztówki lata 70
« dnia: Luty 25, 2015, 20:17:08  »
Moja kolekcja z lat 70. Już nie ma tego miłego uczucia że ktoś coś do nas napisał. Kupił pocztówkę i musiał iść na pocztę. Teraz to nawet w najgorszym wypadku - WYŚLIJ DO WSZYSTKICH. (prawie jak SPAM :) )

95
Pocztówki, zdjęcia / Pocztówki z lat 60
« dnia: Luty 25, 2015, 20:10:32  »
Pochwalę się moją kolekcją pocztówek z lat 60. To raczej sentymentalne pamiątki, bo nie są czyste tylko z życzeniami. Ale i tak sprawiają że wyzwala pewne uczucia. A tak w ogóle jak zobaczyłem kolorowe - było łał.... . A a w domu kolorowe zdjęcia dopiero w latach 90.. . Mam jeszcze z lat 70 które to zamieszczam w drugim poście.

Strony: 1 ... 5 6 [7]

* Najnowsze wiadomości/wątki - starocie

topic Stare Patelnie do jajek
[Sprzedam ]
Pablitto19
Czerwiec 23, 2019, 11:40:51
topic Figurki Porcelanowe
[Co to może być ...]
Bodziszczu
Czerwiec 05, 2019, 13:43:42
topic Pocztówki z lat 60
[Pocztówki, zdjęcia]
Gulemn
Maj 06, 2019, 09:32:46
topic Seriale
[Wolne tematy]
Gulemn
Maj 06, 2019, 09:28:26
topic Rdza
[Wolne tematy]
Gulemn
Maj 06, 2019, 09:25:31