Forum Miłośników Staroci - Giełda Staroci Antyków

Identyfikacja => Co to może być ... => Wątek zaczęty przez: Mariusz_Oleskiewicz w Sierpień 07, 2021, 00:52:34

Tytuł: Samochód zabawka
Wiadomość wysłana przez: Mariusz_Oleskiewicz w Sierpień 07, 2021, 00:52:34
Witam!
Chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji samochodu zabawki widocznego na załączonych zdjęciach. Nabyłem to za kilka centów na pchlim targu pod Brukselą. Pojazd wykonany jest bardzo solidnie z drewna i metalu. Składany dach wykonano z materiału. Pojazd ma skręcane koła przednie połączone z kierownicą. Samochód ma wymiary 66 (długość) x 23 (szerokość) x 34 cm (wysokość z dachem). Zabawka jest niezniszczona, w stanie wręcz idealnym. Ruchome elementy - koła, zwrotnica, dach działają nienagannie, nie trzeszczą, nie skrzypią, nie trą.
Wydaje mi się, że to jest stara zabawka z lat 20 - 30tych XXw. W Polsce nie spotkałem się z taką zabawką, natomiast podobne udało mi się znaleźć na stronach amerykańskich. Zabawka nie ma żadnej tabliczki znamionowej lub innego oznaczenia producenta (albo nie wiedziałem gdzie szukać i dlatego nie znalazłem)
Proszę o pomoc w idenyyfikacji przedmiotu, być może ktoś posiada jakąś wiedzę na temat starych zabawek i mógłby udzielić mi rzeczowych informacji, np. co do kraju produkcji, przybliżonego roku, tego czy była to zabawka droga - luksusowa, czy ogólnodostępna.
Bardzo proszę o pomoc!